Bez kategorii

Czy rak jest chorobą dziedziczną?

Czy rak jest chorobą dziedziczną?

10-15% przypadków przypisujemy dziedziczeniu. Na przykład weźmy raka piersi typu 1 lub typu 2. Jeśli na tę chorobę cierpiała matka, babcia lub inni bliscy krewni w linii żeńskiej, to niewątpliwie istnieje ryzyko zachorowania.

Nawiasem mówiąc, w Stanach Zjednoczonych często młode kobiety, wiedząc o takiej dziedziczności, pozbywają się gruczołu sutkowego, nie czekając na chorobę. Zgodnie z zasadą: brak narządu – brak guza. Doskonałym tego przykładem jest Angelina Jolie. To oczywiście radykalna metoda. Jest alternatywa – po prostu częściej badać. We wczesnych stadiach wszystko jest znacznie lepiej traktowane: https://www.portynaczyniowe.pl/pracownia

Rak choroba dziedziczna

Nie ma jeszcze solidnych badań, że rak się odmłodził. Istnieje pogląd, że 60% wszystkich nowotworów występuje po 60 roku życia. Powodem jest niestabilność genetyczna, a wraz z wiekiem zmniejsza się odporność.

Z drugiej strony rak dotyka również dzieci. Dlatego błędem byłoby z mojej strony udzielenie odpowiedzi twierdzącej na twoje pytanie. Inna sprawa, że ​​nowoczesne technologie pomagają wcześniej rozpoznawać choroby onkologiczne. Ale to nie znaczy, że sama choroba stała się młodsza.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *